Proč a jak koupit repasovaný kávovar ?

V dnešní době si spousta lidí plní svoje sny, zakládají kavárny, kluby, bistra apod. Jenže všechno stojí peníze a pokud nesedíte na pořádně tučném polštáři,

každý se snaží na začátku ušetřit. Koupit si hned na začátek nové La Marzocco by bylo super, ale pokud nemám skvělý koncept, peníze, zkušenosti a trochu štěstí, tak to většinou nejde.

V poslední době jsou různé inzertní portály přehlceny použitými kávovary, ovšem jak vybrat ten správný?

1. Kupujte od lidí a firem, kteří Vám ukážou co se na kávovaru dělalo, setkávám se s kávovary, které měli být po repasu a absolutně nebyly, naopak neměli udělaný ani základní servis.

2. Repasovaný kávovar bude vždy dražší než levnější nabídky na internetu.

3. Slušná firma Vám i na repasovaný kus poskytne záruku, je to z toho důvodu, že kávovar byl kompletně rozebraný a může se občas nějaká muška najít a to řeší záruka.

4. Každý kávovar potřebuje pravidelnou údržbu, tzn. že i když si koupíte repasovaný kávovar, nikdy na něm nejsou všechny díly nové a ty se musí občas zkontrolovat a vyměnit, je to jako s autem, nikdy nekoupíte takové, které bude jezdit 5 let bez servisu.

5. Ptejte se na podrobnosti, na všechno co Vás zajímá, slušný prodejce to bude vědět a měl by Vám být schopen odpovědět.